skip to Main Content

Vīruss un CO2 monitorings telpās

Cilvēkam ir noderīgs svaigs gaiss. CO2 koncentrācija telpā to lieliski raksturo. Energodati.lv palīdzēs izmērīt, parādīt un izsūtīt atgādinājumu ieslēgt ventilāciju vai atvērt logus.

Pērc CO2 sensoru, kas darbojas uz bateriju 10 gadus. Baterija ir maināma! Sensors datus automātiski pārsūta uz Energodati.lv caur radio lietu internetu. Senors vienkārši strādā, sūta datus un dati saglabājas mākonī visu laiku.

Mērījumu rezultātus var redzēt Energodati.lv infopanelī (dashboard). Šajā CO2 sensorā ir iebūvēts arī temperatūras un mitruma sensors. Atceries, ka pārlieku ražīga ventilācija izžāvē telpas gaisu. Laba ventilācijas sistēma uzturēs balansā gan telpas mitrumu, gan CO2. Labs mitrums cilvēkam ir starp 30-60 % (relatīvais mitrums), CO2 līmenim nevajadzētu pārsniegt 1000 ppm.

Energodati.lv grafiku sadaļā varēsi aplūkot CO2 līmeņa vēsturi. Piemēram, pirmdienu rītos ilgi vēdināt biroja vai bērnudārza telpas nav nepieciešams. Atrodi optimālo ventilācijas režīmu pasekojot līdzi līknēm.

Energodati.lv izsūta trauksmes, gan par pārsniegumiem, gan pārāk zemiem rezultātiem. Mērījumam atgriežoties normālajā līmenī, pienāks e-pasts ar datiem, ko rāda sensors. Tādā veidā klienti ir informēti par trauksmēm paskatoties vien e-pastā un uzreiz redzot arī sensora datus. Energodati.lv var izsūtīt brīdinājumus neierobežotam saņēmēju skaitam.

Radio internets, jeb lietu internets sigfox, attīstās. Tur, kur nav zona ir iespēja uzstādīt istabas antenu izveidojot sigfox zonu. Šobrīd zona ir Rīgas apkārtnē (50-80 km), Valmierā, Liepājā, Ventspilī, Jēkabpilī, Daugavpilī. Tātad pasūtot sensoru, nosūtīsim Jums to, pievionotu Energodati.lv portālā. Izņem no kastes un lieto!

CO2 sensors (CO2, temp., mitrums) maksā 160,00 EUR (bez PVN), datu uzturēšana Energodati.lv portālā 20,00 EUR (bez PVN) gadā.

Parastais temperatūras un mitruma sensors maksā 45,00 EUR (bez PVN), datu uzturēšana un pārraide 20,00 EUR (bez PVN) gadā.

Sīkāk par sensoriem ražotāja mājas lapā šeit.

Telpu sensori komplektā ar Energodati.lv siltuma skaitītāju datu monitoringu ir labs rīks, kā iegūt labāku mikroklimatu telpās, sabalansēt izdevumus enerģijai, motivēt servisa cilvēkus regulēt labāk.

P. S. Speciālisti ir atzinuši, ka C-19 vīruss izplatās ar aerosolu. Tātad ja telpās ir labs CO2, tad vīrusam ir mazāka iespēja aplipināt citus, “lidojot” kopā ar izelpas aerosolu.

Back To Top